Logo & Slogan

Logo tasarımı ve slogan bir kurumsal kimliğin oluşumundaki en önemli iki öğedir. Tüketicinin bir markayla ilgili ilk dikkatini çeken öğe o markanın logosudur.

Kurumsal Renk ve Font

Kurumsal renkler ve fontlar bir markanın gölgesi gibidir, markayı olduğuher yerde takip eder. Kurumsal web-siteleri, resmi evraklar, zarflar, kartvizitler, dosyalar vb. her yerde onların izi ve yansımaları mutlaka vardır, bu nedenle seçerken çok dikkat edilmesi gerekir.

Kartvizit

Bir kartvizit, kurumsal bir mini sunum özelliği taşır. Bir kartvizit bir kişi veya firmayla ilgili karşı tarafın ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri taşır.

Hemen Kurumsal Kimlik Edinmeye Ne Dersin?

Marka değerinizi yükseltmek ve bir adım öne çıkarmak için..

Verilen Hizmetler

Kurumsal kimlik bir kurumun müşterileri ya da ilgili olduğu kitleye, kendini tanıttığı detaylar bütünüdür.

Renk Paleti

Markanızı oluşturan renklerin RGB ve CMYK başta olmak üzere özel olarak kullanılmasını istediğiniz renk kodlarını içerir.

Tipografi

Markanızın karakterini yansıtacak olan yazı yüzleri, yazı tipleri, bunların boyutu ve birbirleriyle olan hiyerarşisinin belirlenmesi.

Logo Kullanımı

Logonuzun farklı biçimlerde nasıl gösterilmesi gerektiği, yönergelerinizin önemli bir parçasıdır.

Tutarlılık

Markanızın web sitesinde, tüm sosyal medya kanallarında, mağazanızda ve ürün ambalajınızda tutarlı bir şekilde görünmesi, tüketicilerin markanızla daha rahat hissetmelerini sağlar ve sizden tekrar satın alma olasılıklarını artırır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması için, olmazsa olmaz olarak nitelendirilmesi gereken tek şey, kurumla ilgili tüm verilerin eksiksiz ortaya konmasıdır. Bu veriler kısa zaman içerisinde, kurumun tasarımla ilgili genel anlayışı ortaya koyup, çalışmanın en doğru süreçte ve doğrulukta ilerlemesini sağlayacaktır.

Bir kurumsal kimlik çalışmasının renk seçiminde nelere dikkat etmek gereklidir?

Bir kurum; bir anlayış, bir kültür, bir geçmiş ve bir hedef içerir. Kurumla ilgili fikirlerinizi tartarken bu kurumun tüm içeriğini anlamak gerekir. Kurumun kurumsallığı var olan/olmayan, zaten bir renktir, o rengi bulup ortaya çıkarmakla kurumun rengini bulmuş olursunuz. Bir kurum için şu veya bu renk güzel ve doğru denmesi kesinlikle yanlıştır.

Yine de renk seçiminde; sektör, hedef kitle ve kurumun psikolojik olarak vermek istediği mesaj gibi hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

“Milyonlarca insanı düşünün. Her birinin tipi, konuşma şekli, el hareketleri, mimikleri, giyim tarzı, kullandığı parfüm, saç şekli birbirinden farklıdır..“