Prestijinizi ve bilinirliğinizi arttıracak, hedef kitlenizin en iyi şekilde sizi anlamasını sağlayacak stratejik sosyal medya yönetimi konusunda tam destek veriyoruz.

İnsanlar online mecralarda vakit geçirmeyi sever. Gün içerisinde internette gezdiklerinden daha fazla zamanı ise sosyal medya mecralarında geçirirler. Günlük sosyalleşme ihtiyacının yerini almaya başlayan insanlar, hiç tanımadıkları ve görmedikleri insanlarla arada binlerce kilometre olmasına rağmen büyük dostluklar hatta büyük aşklar yaşayabilir hale gelmişlerdir. İnsanlar dışarıda bir araya geldiklerinde bile mobil araçlar ile yan yana, online oyun oynar hale gelmişlerdir.
Konuşmanın ve paylaşmanın maksimize edildiği sosyal medya mecraları, artık kaçınılmaz olarak tüm firmalar ve markalar için var olunması gereken bir mecra haline gelmiştir. Ama sosyal medya üzerinde bir sayfanızın olması, bu mecrada başarılı olabileceğini göstermez. Devasa büyüklüklere ulaşmış birden fazla sosyal medya platformu içerisinde başarının sağlanabilmesi ancak bu konuda uzmanlaşmış bir ekibin, doğru stratejilerle sosyal medya yönetimi yapması ile mümkündür. Piksel Tanıtım sizlere bu konuda uzman yazarları ve strateji geliştirme ekibi ile tam çözüm sağlamaktadır.

Hedef Kitle Doğru Belirlenir

Her firma veya markanın ulaşmak istediği kitle farklıdır. Kimi durumlarda Türkçe konuşan herkes bir hedef kitle iken, kimi durumlarda sadece İngiltere’de yaşayan Türkler hedef kitledir. Bizler aradaki ayrımı doğru yaparak çalışmaların stratejisini hedef kitlelere göre hazırlarız.

Hedef Kitle Beklentileri Belirlenir

Her hedef kitlenin sevdiği, beklediği yaklaşımlar farklıdır. Kimisi sabah kendisine günaydın denmesini sever, kimisi teknik anlatımları sever. Hedef kitlenin beklentileri en iyi şekilde anlaşılarak, beklentilerine en yakın, ama sosyal medya mecralarına uygun olarak içerik stratejisi belirlenir.

Firma ve Hedef Kitle Talepleri Ortaklığında İçerik Geliştirilir

Firma ve hedef kitlenin beklentileri her zaman aynı paralellikte olmayabilir. Sosyal medya yönetiminde, içerik paylaşırken talepler tek bir potada eritilerek sunulmalıdır. aksi durum her iki taraf içinde hüsrana sebep olacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi Kişiye Özel Olmalıdır

Belkide en önemli maddelerden birisi olan bu politika, sosyal mecralarda en önemli kural olarak önümüze çıkar. Hangi politikaya uygun olarak hareket edilirse edilsin, sosyal medya yönetimi yapan kişi ile paylaşımı yaptıran kişi (firma veya marka) bir bütünlük sergilemelidir. Yönetimi yapan, markanın hissiyatını doğru yansıtmadığı sürece, en iyi stratejilerle bile başarısızlık kaçınılmaz olacaktır.

Sosyal medya Yönetiminde sunulan hizmetler şunları kapsamaktadır:

  • Sosyal sayfanın oluşturulması.
  • Takipçileri aktif olarak sisteme dahil etmek.
  • Rakip analizi.
  • Anlık raporlama oluşturulması.
  • Özgün içerik oluşturma.
  • Yeni kampanya oluşturma.
  • Sosyal medya reklamlarında yer alma.
  • E-bülten ile sosyal medya kullanıcılarına ulaşma.