Web Geliştirme

Web sitesi geliştirme, web siteleri oluşturma, fonksiyon geliştirme ve sürdürme anlamına gelir. Web tasarımı, web yayıncılığı, web programlama ve veritabanı yönetimi gibi çalışmaları içerir.

PHP

PHP (açılımı PHP: Hypertext Preprocessor) geniş bir kitle tarafından kullanılan, özellikle sanal yöreler üzerinde geliştirme için tasarlanmış HTML içine gömülebilen bir betik dilidir.

Java Script

Her an gelişen teknolojinin içindeki web sayfalarının, son dönemlerde güzel şekillerde süslenmesi, geliştirilmesi ve kullanım kolaylığı yaratması açısından web uygulamalarında farkında olmasak bile sıkça karşılaştığımız bir kavram javascript.

Geliştirilmiş bir Web sitesi sahibi olmaya ne dersin?

Hemen şimdi başlayalım.

Geliştirme Sistemleri

Web tasarımcı olmayabilirsiniz ancak bir web sitesi yaptıracaksanız en azından bu iki kavramın farklarını bilmelisiniz. Web Tasarım ve Web Geliştirme Arasındaki Fark Nedir?

Sketch

Dijital tasarımlar için bir araç takımı olan Sketch, işlerinizi kolaylaştırmak adına bir numaralı yardımcınız olabilir.

InVision Cloud

Dijital ürün tasarım platformu olan InVision Cloud, ücretsiz katman seçeneği de sunmaktadır.

Sublime Text 3

Sublime Text 3, gelişmiş web sitesi tasarımını kolaylaştıran bir kod editörüdür.

Foundation 6

Genel bir prensip olarak, temeller belirlendikten sonra bir şey tasarlamak genellikle daha kolaydır.

Piksel Tanıtım Web Geliştirme

İki tür web geliştiricisi vardır: ön ve arka uç geliştiricileri. Arka uç geliştiricileri, görsel tasarımı oluşturan kodla gelmekle yükümlüdürler. Ön uç web geliştirme, html ve CSS’nin yanı sıra Javascript gibi diğer programlarda da beceri gerektirir. Bu programlar, bir web sitesinin sahip olduğu farklı stilleri ve düzenleri oluşturmak için gereklidir. Basit bir web sitesi için, ön uç web geliştirme gerekli olan tek web geliştirme olabilir. Bununla birlikte, en karmaşık web sitesi projeleri hem ön uç hem de arka uç geliştirme gerektirir.

Arka uç gelişmeye odaklanan Web geliştiricileri daha gelişmiş programlama dili becerisine sahiptir. Bu tür geliştiriciler, web sitesinin görsel görünümüne karşıt olarak işlevselliğe daha fazla odaklanır. Müşterilerin web sayfaları ile etkileşim kurma yolunda çalışmaktadırlar. Örneğin, bir arka uç geliştirici, müşterilerin doğrudan çevrimiçi işlemleri tamamlamasını kolaylaştırmak için bir e-ticaret web sitesinde, ödeme süreci ve alışveriş sepetleri gibi farklı özelliklerle karşılaşacaktır.

“Çoğu kişi ya tasarım ya da geliştirme konusunda daha yeteneklidir, ancak çapraz bilgisi sayesinde web tasarımı hakkında bir şeyler bildikleri ve aynı zamanda sıfırdan bazı yazılımlar geliştirdikleri anlamına gelir.“